Anasayfa Hakkımızda Ürünler BAYİLERİMİZ Hizmetler İnsan Kaynakları İletişim
Menüler
Download
ÜRETİM
İTHAL ÜRÜNLER
ÇAVUŞOĞLU PUL BİBER
PAPRICA OLEORESIN
Kategorileri
PAPRICA OLEORESIN
ÜRÜNLER VE BİLGİLER
Arama

E-Mail Listesi
   Adı Soyadı
   
  E-mail
   
     
 
Haberler
Ege Baharat,osman ege,ege gıda,pulbiber,toptan baharat,istoç,catering,karabiber,sarımsak,çamfıstık,kuşüzümü,nane,kekik,zencefil,fesleğen,zerdecal,pudra şekeri,limon tuzu,karbonat,sumak,susam,çörekotu,galeta unu,mısırunu,mahlep,muskat,kakao,isot,toz biber,tarçın,kimyon,
OLEORESIN.PAPRİKA.ÇAVUŞOĞLU BİBER İSOT
ORJİNAL çavuşoğlu biber cavusoglu biber cavusoglu maras çavuşoğlu maraş Şirket Değerlerimiz

Döviz Kuru
  Dolar : 3.8591
  Euro : 4.5511
Linkler
Gazete :
ÜRÜNLER VE BİLGİLER Geri Dön
Acı Pul Biber
Ürün Adı : Acı Pul Biber
Ürün Kodu :

Ürün Özellikleri

Botanik Adı:
Capsicum frutenscens, Capsicum baccalum, Capsicum annuum

Diğer İsimleri:
Hint Biberi, Macar Biberi, Türk Biberi

Tanım:
Capsicum annuum L. (solanaceae) türünün kurutulmuş olgun meyvalarıdır.
Türüne, cinsine ve iklimine göre farklı büyüklük, şekil, renk, aroma ve acılık (yakıcılık) gösterir. Ancak bu ürünün en önemli özelliği acı olmasıdır.

Bileşim:
Uçucu yağ, sabit yağ, C vitamini, karotinler, B2 vitamini ve acı madde olarak kapsaisin taşımaktadır.

Kaliteli Bir Kırmızı Acı Toz Biber´de;
Yabancı madde bulunmamalı, rutubet en çok %11, toplam kül en çok %9, asitte çözünmeyen kül en çok %1.5, selüloz en çok %25, uçucu yağ en az 1.3 ml/100 g, eterde çözünen yağ en az %12 olmalıdır. Salmonella, Ecoli 0157:H7 ve Aflatoksin bulunmamalıdır.

Yetiştiği Yerler:
Kristof Kolomb´un 2. Amerika yolculuğunda, 1514´te İspanyol doktor Chanca, kırmızıbiber tohumunu ve meyvesini Amerika´dan Avrupa´ya getirmiştir. 19. yy sonlarında Macarlar tarafından Avrupa´da yaygınlaştırılmış olan kırmızıbiber; ılıman ve sıcak bölgelerde yetişir. Amerika, Avrupa, Asya ve K. Afrika´da, çok sayıda cinsinin tarımı yapılır. Kaynak ülkeler: Türkiye, Hindistan, Macaristan, İspanya, Bulgaristan, Romanya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Şili ve Arjantin´dir. Türkiye´de başta Kahramanmaraş,Güneydoğu, Akdeniz  Bölgeleri olmak üzere, geniş çapta kırmızı biber tarımı yapılmaktadır.

Kullanım Alanları:
Çok kullanılan önemli baharatlardan biridir. Ayrıca gıda sanayiinde başlıca doğal renk katkılarındandır. Mutfakta, şekerli ürünler hariç hemen her türlü yemekte, özellikle kırmızı rengin istendiği çok sayıdaki yöresel yemeklerde kullanılır.
Yumurta, peynir, deniz mahsülü, sebze, tavuk, çeşitli soslar, et, çorba, turşu, pilav, çoban salatası, sebze, tahıl, ve benzeri yemeklere lezzet ve tat verir.

Faydaları;
Bol C vitamini içerir. Mideyi kuvvetlendirir, iştah açar, hazmı kolaylaştırır. Bol idrar söktürür ve ter atar. Kusmayı önler, mide ve barsaklarda gaz birikmesini önler. Başta grip ve soğukalgınlığına olmak üzere birçok faydaları da olduğu bilinmektedir.

İçerdiği Besin Değerleri, Vitaminler ve Mineraller;
1 çay kaşığı Kırmızı Biber 2.1 gr gelir.
Bir çay kaşığı kırmızı biberin içinde; 9 calori, 294 mg protein, 296 mg yağ, 2.1 mg kalsiyum, 1222 mg karbonhidrat, 6.7 mg fosfor, 12.4 meg thiamine, 34.9 meg riboflavin ve 1090 units Vitamin A bulunmaktadır
 
 
 
 

Kristof Kolomb`un 2. Amerika yolculuğunda 1514`te İspanyol Dr. Chanca kırmızı biber (Capsicum Annum) tohumunu ve meyvesini Amerika`dan Avrupa`ya getirmiş. 19 yy. sonlarında Macarlar tarafından Avrupa`da yaygın bir şekilde üretilmiştir. Bugün Avrupa`nın en kaliteli ACI KIRMIZI PUL BİBER`i Türkiye`de üretiliyor. Gerek iklim gerekse toprak yapısıyla KAHRAMANMARAŞ YÖRESİ`nde yetişen Kırmızı Biber, kurutulup öğütülerek sofralarımıza lezzet katıyor.

 
Portakaldan daha çok C vitamini içeren Kırmızı Acı Pul Biber; çorbalardan baharatlı çeşnilere, toz karışım ve soslardan et endüstrisine kadar birçok yemeklere kendine has aromatik yapısıyla hayat veriyor. Ayrıca iştah açıcı, hazmettirici, deri irkiltici (irritan), sindirimi kolaylaştırıcı, ishal ve kusmayı önleyici, güçlendirici, yatıştırıcı, bağırsak gazlarını giderici özellikleriyle Kırmızı Acı Pul Biber, tamamen doğal sağlıklı bir baharattır. 
EGE BAHARAT, Kırmızı Biber`in tarlada başlayan; yetişmesinden toplanmasına, kurutulması ve öğütülmesine kadar geçen süreçte gösterdiği titizlikle Türkiye`nin öncü markası olmuştur. Son zamanlarda  lezzet ustalarının tercih ettiği 
EGE BAHARAT, mutfaklarda özlenen yerini almıştır.
 
 

EGE Baharat, "hiçbir katkı malzemesi" kullanılmadan tamamen hijyenik şartlarda üretilen baharatlarıyla 1990 yılından beri müşterilerine güvenle tüketebilecekleri sağlıklı ürünler sunmanın haklı gururunu taşıyor.

 

Yalnızca "İyi baharat sağlıklıdır..."
 
 
 
 
 


 Ege Baharat© 2017 Tüm hakları saklıdır.
Gizlilik Politikası |  Kullanım Koşulları
 Ziyaretçi : 396093
EGE GIDA BAHARAT SANAYİİ 37.ADA NO :20-22-24 İSTOÇ –İKİTELLİ-İSTANBUL TEL:+90 212 659 68 91
0212 659 68 91 / egegida@mynet.com
Ege Baharat,osman ege,ege gıda,pulbiber,toptan baharat,istoç,catering,karabiber,sarımsak,çamfıstık,kuşüzümü,nane,kekik,zencefil,fesleğen,zerdecal,pudra şekeri,limon tuzu,karbonat,sumak,susam,çörekotu,galeta unu,mısırunu,mahlep,muskat,kakao,isot,toz biber,tarçın,kimyon. OLEORESIN ,PAPRİKA.HAKİKİ ÇAVUŞOĞLU BİBER İSOT çavuşoğlu biber cavusoglu biber cavusoglu maras çavuşoğlu maraş çavuşoğlu istoç cavuşoğlu istanbul yağlı bulbiber yağlıbiber kebablık pulbiber